Strzelectwo

  1. Jaką lunetę celowniczą kupić? Przydatne wskazówki

    Jaką lunetę celowniczą kupić? Przydatne wskazówki

    Lunety celownicze, zwane również celownikami optycznymi, to wyjątkowo przydatne akcesoria montowane na wiatrówkach, broni pneumatycznej, a także broni palnej. Służą one do precyzyjnego namierzania celu na większych dystansach, tym samym umożliwiając strzelcom dokładniejsze celowanie.

    Lunety celownicze wykorzystywane są między innymi w myślistwie, strzelectwie sportowym, a także działaniach wojskowych i policyjnych.

    Jak jednak dopasować możliwie najlepszą lunetę? Na co należy zwracać szczególną uwagę przy wyborze i zakupie? Co powinno cechować dobry celownik optyczny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

    Zobacz również: Jak działa kolimator? Wskazówki zakupowe

    Luneta celownicza – budowa i funkcje

    Czytaj więcej »
  2. Jak działa kolimator? Wskazówki zakupowe

    Jak działa kolimator? Wskazówki zakupowe

    Kolimatory, zwane również celownikami kolimatorowymi, to wyjątkowo popularne przyrządy optyczne wykorzystywane między innymi przez zawodowych strzelców sportowych, a także myśliwych. Dzięki nim możliwe jest bowiem skuteczne zwiększenie precyzji oddawanych strzałów, co dotyczy w szczególności dynamicznych sytuacji.

    Na czym polega jednak działanie kolimatora? Kiedy warto zainwestować w tego typu rozwiązanie i na co należy zwracać wówczas szczególną uwagę? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

    Zobacz również: Strzelectwo terenowe (HFT) – na czym polega?

    Celownik kolimatorowy

    Czytaj więcej »
  3. Jakie akcesoria do broni czarnoprochowej warto kupić?

    Jakie akcesoria do broni czarnoprochowej warto kupić?

    Broń czarnoprochowa, choć wydaje się reliktem przeszłości, stale cieszy się dużą popularnością wśród pasjonatów historii, rekonstruktorów, a także miłośników strzelectwa. Jej obsługa wymaga jednak nieco więcej wiedzy i zaangażowania niż współczesna broń palna. Dlatego też wybór odpowiednich akcesoriów do broni czarnoprochowej to kluczowy krok, który wpływa nie tylko na komfort i precyzję strzelania, ale również na bezpieczeństwo użytkowników oraz trwałość samego sprzętu.

    Jakie akcesoria do broni czarnoprochowej warto więc kupić? Na co należy wówczas zwracać szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części poniższego artykułu.

    Zobacz również: Najlepsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia – jaką wybrać?

    W jakie akcesoria do broni czarnoprochowej warto się wyposażyć?

    Czytaj więcej »
  4. Najlepsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia - jaką wybrać?

    Najlepsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia - jaką wybrać?

    Pomimo tego, że obecnie na rynku strzeleckim dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań, broń czarnoprochowa stale cieszy się stosunkowo dużym zainteresowaniem w obrębie miłośników militariów. Wynika to między innymi ze względu na specyficzne regulacje prawne tego typu rozwiązań, a także unikalne doświadczenie z ich użytkowania. Co więcej, po czarnoprochowce sięgają rozmaite grupy odbiorców, wśród których wyróżnia się nie tylko pasjonatów historii i rekonstruktorów wydarzeń historycznych, ale również kolekcjonerów, strzelców rekreacyjnych, czy nawet internetowych twórców zajmujących się tematyką strzelectwa.

    Jak jednak zacząć swoją przygodę z bronią czarnoprochową? Co należy wiedzieć przed zakupem wybranego modelu? Na które parametry należy wówczas zwracać szczególną uwagę i jakie warianty czarnoprochowców zasługują na wyróżnienie?

    Czytaj więcej »
  5. Strzelectwo terenowe (HFT) - na czym polega? Zasady i wytyczne

    Strzelectwo terenowe (HFT) - na czym polega? Zasady i wytyczne

    Strzelectwo terenowe, zwane również Hunter Field Target (HFT), to jedna z dyscyplin strzeleckich symulujących polowanie z użyciem karabinów pneumatycznych, zwanych potocznie wiatrówkami. Jest to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych, czy też rodziny. W strzelectwie terenowym mogą bowiem uczestniczyć osoby na różnym stopniu zaawansowania, ale również strzelcy rekreacyjni, którzy nie są skoncentrowani na udziale w zawodach i poszczególnych rozgrywkach. HFT to jednocześnie świetna alternatywa dla tradycyjnego myślistwa i łowiectwa.

    Jak więc rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem terenowym? Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie? Jakie zasady obowiązują podczas rozgrywek? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdują się w dalszej części

    Czytaj więcej »
  6. Ranking TOP-10 wiatrówek do 500 zł

    ranking top 10 wiatrówek do 500 zł

    RANKING TOP-10 wiatrówek w cenie do 500 zł.

    Strzelanie z wiatrówki to popularna forma rekreacji, którą warto rozpocząć, jeśli interesuje nas strzelectwo i doskonalenie umiejętności strzeleckich.

    Dla wielu początkującym problemem może być jednak budżet, dlatego stworzyliśmy ranking TOP-10 wiatrówek do 500 zł.

    To kwota, która w zupełności wystarczy do zakupu pierwszej wiatrówki. Co w związku z tym warto wybrać?

    Zwróćmy uwagę na rodzaj wiatrówki

    Przed wyborem konkretnego modelu możemy mieć wątpliwości, jakiego rodzaju wiatrówka będzie wskazana.

    Na rynku znajdziemy wiatrówki sprężynowe, napędzane CO2, wiatrówki PCA i PCP. Każda z nich różni się metodą wystrzeliwania pocisków. 

    W przypadku wiatrówki sprężynowej wymagane jest naciągnięcia sprężyny, a gdy mówimy o wiatrówkach gazowych, to za wystrzeliwanie śrutu odpowiedzialne są kapsuły ze sprężonym gazem CO2 – 12g lub 88g.

    Wiatrówki PCA (Pre Charged

    Czytaj więcej »
  7. Gdzie można strzelać z wiatrówki?

    gdzie można strzelać z wiatrówki

    Wiatrówki, choć nie są traktowane jako broń palna, cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem wśród miłośników strzelectwa. Jednak jak to bywa z różnego rodzaju bronią, także i one podlegają pewnym regulacjom prawnym, choć w niektórych wypadkach brak bezpośrednich. Zanim więc wybierzesz się na strzelanie, warto zapoznać się z zasadami obowiązującymi w naszym kraju.

    Co to jest wiatrówka?

    W skrócie wiatrówka jest przeznaczona do strzelania śrutem lub kulą, w którym siła wyrzutu pocisku jest generowana za pomocą sprężyny, sprężonego powietrza lub CO2. W Polsce wiatrówki do 17 J nie są traktowane jako broń i można je kupować bez zezwolenia. Wyróżniamy kilka rodzajów wiatrówek - więcej o nich w dalszej części tekstu.

    Gdzie można strzelać z wiatrówki?

    Najlepszym miejscem do korzystania z wiatrówki są

    Czytaj więcej »
  8. Wybieramy wiatrówkę. Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

    zakup wiatrówki - co wziąć pod uwagę

    Wiatrówki to popularna forma rekreacji, która może jednocześnie służyć do treningu celności. Szeroki wybór modeli na rynku może jednak przyprawić o zawrót głowy. Jaką wiatrówkę kupić? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby wybrać właściwy dla siebie model?

    Rodzaj wiatrówki

    Na rynku znajdziemy kilka podstawowych rodzajów wiatrówek: sprężynowe, napędzane CO2, wiatrówki PCA, wiatrówki PCP. Czym różnią się od siebie? Jak łatwo się domyślić, w wypadku wiatrówki sprężynowej wystrzelenie pocisku wymaga uprzedniego naciągnięcia sprężyny. Generuje to rozrzut, ale jednocześnie sprawia, że nie jest wymagane wykorzystywanie naboi CO2. Najłatwiejszymi w obsłudze wiatrówkami sprężynowymi są modele łamane, które jednak charakteryzują się nieco gorszą celnością niż konstrukcje stałe. 

    W przypadku wiatrówki CO2 mówimy o konieczności zakupu dodatkowego naboju z dwutlenkiem węgla, który wystarcza na oddanie kilkudziesięciu strzałów w zależności od modelu. W modelu tego

    Czytaj więcej »
  9. KRAL ARMS Wiatrówki z tradycją

    Poznaj wyjątkową markę z 24 letnią tradycją w produkcji wiatrówek
    Czytaj więcej »
  10. Wiatrówki krótkie

    Wiatrówki krótkie

    Charakterystyka pistoletów pneumatycznych

    Czytaj więcej »
bron.pl Reviews with ekomi-pl.com