Krzesiwa, zapałki, zapalniczki - SCHRADE
Krzesiwa, zapałki, zapalniczki
Rozpalenie ogniska w naturalnych warunkach przyrody jest proste – musisz tylko mieć przy sobie odpowiednie akcesoria. Krzesiwa, zapałki i zapalniczki to podstawowe przedmioty, przy pomocy których rozpalisz ogień niemal w każdych warunkach. Warto mieć przy sobie co najmniej dwa rodzaje produktów do wzniecania ognia. Znajdziesz je w naszym sklepie!
Czym rozpalać ogień na biwaku?
Do wyboru masz kilka opcji – krzesiwa, zapałki, zapalniczki, palniki na kartusze czy łuki ogniowe. Każda z nich ma swoje niezaprzeczalne zalety. Krzesiwo magnezowe np. Light My Fire BioScout jest świetnym sposobem na uzyskanie płomienia, gdy nie chcesz nosić ze sobą większych akcesoriów do rozpalania. Poza tym jest wodoodporne i niestraszne mu zamoczenie. Świetnie więc się nadaje na trudne warunki. Oczywiście nie tworzy płomienia tak szybko jak zapałki czy zapalniczka, ale odporność na zalanie jest jego największym atutem. Trzeba pamiętać jednak, że tego typu produkt przydaje się raczej tylko do rozpalania.
Jeśli nie chcesz korzystać z krzesiwa, zapałki i zapalniczki będą świetnym wyborem do szybkiego uzyskania płomienia. Możesz sięgnąć też po modele wodoodporne, którym nie będzie straszna styczność z wodą czy śniegiem. Dodatkowo, zapałki i zapalniczki mogą być stosowane nie tylko do rozpalania ogniska. Czasem trzeba posłużyć się płomieniem w trudnych warunkach, by oświetlić sobie miejsce lub rozgrzać jakiś metalowy element. Przydadzą się więc zapałki survivalowe, które nie potrzebują specjalnej draski do odpalenia. Wystarczy każda szorstka powierzchnia, a łepek zapałki od razu się zapali.
Co jest najważniejsze w rozpalaniu ognia na biwaku?
Sporo zależy od warunków, w jakich odpoczywasz. Jeśli jest sucho, a wokół znajduje się sporo suchej trawy, kory brzozowej czy żywicznych konarów obumarłych drzew, wzniecenie ognia będzie bardzo proste. Kluczem do uzyskania płomienia jest naszykowanie możliwie jak najbardziej suchych drobnych materiałów w dużej ilości. Możesz mieć przy sobie nawet palnik z kartuszem, ale nic on nie da jeśli będziesz chciał zapalić mokre i grube kawałki drewna. Krzesiwa, zapałki i zapalniczki w zupełności wystarczą, a kluczem do sukcesu jest właśnie suchy materiał.
Jak posługiwać się krzesiwem magnezowym?
Rozpalanie ogniska krzesiwem jest dosyć proste. Najlepiej jest mieć taki egzemplarz, który jest wyposażony w stalową draskę. Nie musisz dzięki temu poświęcać swojego survivalowego noża do krzesania płomienia. Jeśli jednak nie masz w zestawie draski, możesz skorzystać z podręcznego noża. Są dwa sposoby na wytwarzanie iskry z krzesiwa. Pierwszy to zdrapanie niewielkiej ilości materiału z krzesiwa ostrą stroną noża i przeniesienie jej na materiał palny. W kolejnym kroku energicznym ruchem od góry do dołu przeciągnij ostrze po krzesiwie. W ten sposób uzyskasz iskry.
Druga metoda polega na ocieraniu tępej strony noża po krzesiwie. Według niektórych jest lepsza, chociaż wymaga większego wysiłku w uzyskaniu płomienia. Dzięki takiemu obchodzeniu się z nożem i draską oszczędzasz materiał ścierny i nie tępisz sobie noża.
Zapakuj do ekwipunku akcesoria do rozpalania ogniska
Przed tobą wyprawa pod namiot albo survivalowy wypad? Musisz mieć przy sobie krzesiwa, zapałki lub zapalniczki. Nawet amator nie wyobraża sobie wyjścia na łono natury i spędzania w terenie kilku dni bez źródła wytwarzania ognia. Dlatego już dzisiaj zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, wybierz akcesoria do rozpalania odpowiednie dla siebie i schowaj je do swojego plecaka turystycznego. Udanego wypadu!
Nóż powinien być innowacyjny i wytrzymały. Każde ostrze powinno służyć przez długie lata i sprawdzać się w każdych warunkach. To podejście zagwarantowało Schrade sukces, dzięki któremu są jednymi z topowych producentów na świecie. To sprzęt, który ma być najtwardszym i najtrwalszym na rynku. Poznaj także inne produkty marki!
Historia sięgająca końca XIX wieku
George Schrade zaczął od… porażki. Gdy staranie się o patent na noże sprężynowe nie poszło tak, jakby tego się spodziewał, zaczął projektować narzędzia, które stały się jednymi z najważniejszych w historii tej branży. Przez tyle czasu zdążyły zakorzenić się w świecie, towarzysząc ludzkości w trakcie wojen światowych, rewolucji przemysłowej czy w przejściu do nowego wieku oraz tysiąclecia.
Projekty noży mają być przede wszystkim przemyślane i bardzo użytkowe. Jednak w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się obecnie także inne produkty, które posiadają ostrza. Stworzone zarówno do codziennego, jak i profesjonalnego użytkowania, muszą koniecznie znaleźć się w twoim warsztacie.
Saperka: świetna nie tylko do wojska
Saperka od lat jest jednym z podstawowych narzędzi żołnierzy piechoty. Wykorzystywana m.in. do tworzenia okopów, musi być niewielka i poręczna. Świetnie sprawdzi się jednak także w survivalu oraz turystyce, także tej wysokogórskiej. To z nią szybko wykopiesz dziurę w ziemi, aby zabezpieczyć swoje przedmioty albo obronisz się przed atakiem dzikiego zwierzęcia. Model Telescoping Folding Shovel SCHSH1 został wykonany ze stali węglowej, która zapewni maksymalną trwałość przedmiotu.
Podstawowy zestaw do każdego warsztatu
Jeśli właśnie kompletujesz narzędzia do swojego warsztatu, postaw na zestaw zawierający toporek i maczetę. To też podstawowe przedmioty, które będziesz mógł wykorzystać w czasie survivalowej wyprawy. Wykonane z jednego kawałka stali nierdzewnej, są niezwykle wytrzymałe i świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji, jaka może spotkać cię w terenie. Te solidne narzędzia regularnie wybierane są przez podróżników oraz wielbicieli innych czynności outdoorowych.