Śpiwory - MIL-TEC

Śpiwory - MIL-TEC
sort-ascending

Produkty 2

Śpiwory

Biwakowanie pod namiotem wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed chłodem. Dlatego w oglądanej przez Ciebie kategorii przygotowaliśmy interesujące propozycje posłania pod namiot w formie śpiworów i poduszek turystycznych. Możesz dopasować je do swoich potrzeb i pory biwakowania. Przekonaj się, dlaczego są tak potrzebne!

Dlaczego śpiwór pod namiot to dobry wybór?

Temperatura nocą w polskich warunkach zwykle oscyluje w granicach 10°C. Chociaż może się wydawać, że upały trwają w nieskończoność, tak naprawdę bardzo ciepłe noce zaliczają się do wyjątkowych. Co więcej, obozowanie w lesie, czy w górach może wiązać się z jeszcze chłodniejszymi nocami, a także wilgocią i szybkimi zmianami pogody. Dlatego śpiwory to absolutna podstawa każdego odpowiedzialnego biwakowicza. Są lekkie, łatwo się składają i zapewniają izolację przed chłodem.

Jakie rodzaje śpiworów można wybrać?

Na rynku śpiworów do outdooru możesz spotkać się z dwoma typami produktów – puchowymi i syntetycznymi. Śpiwory puchowe to wybór dla fanów naturalnych materiałów. Puch jest bardzo dobry pod względem ergonomiczności i izolacji przed chłodem. Można go bez trudu zwinąć i schować do pokrowca. Nie zajmuje dużo miejsca, a jego waga nie wpływa na komfortowe przenoszenie ekwipunku. Jednak śpiwory puchowe niestety nie są odporne na działanie wody. Dlatego wybierając się na biwak w porze wiosennej czy jesiennej, możesz ryzykować nasiąkanie śpiwora wilgocią. Są też droższe od modeli syntetycznych.

Drugim najpopularniejszym typem śpiworów są modele z tworzyw syntetycznych np. Snugpak Sleeper Lite. Ich wypełnienie nazywa się czasem sztucznym puchem, chociaż poziom izolacyjności jest nieco niższy. Są jednak tańsze od modeli z naturalnego puchu i izolują przed chłodem nawet podczas wilgotnej aury. Zajmują jednak więcej miejsca w porównaniu do egzemplarzy naturalnych o podobnym poziomie izolacyjności. Śpiwory syntetyczne są przeznaczone dla osób, którym nie przeszkadza ich wielkość oraz dla alergików – sztuczny puch nie wywołuje reakcji alergicznych.

Jak dopasować śpiwór do swoich upodobań?

Poza samym materiałem wykonania śpiwory można też podzielić na modele dla praworęcznych i dla leworęcznych. Co to znaczy? Modele dla praworęcznych, takie jak np. Snugpak Jungle Bag, posiadają zamek po prawej stronie, dzięki czemu łatwiej jest osobie posługującej się prawą ręką sprawnie go zamknąć. Analogicznie jest z produktami dla leworęcznych. Ma to spore znaczenie dla komfortu spania, bo śpiwory zamyka się, będąc już w pozycji leżącej. Dlatego dodatkowe mocowanie się z zamkiem błyskawicznym nie poprawia komfortu biwakowania.

Inna kwestia to pojemność śpiwora. Najczęściej można spotkać je w wariancie jednoosobowym i taki jest najchętniej wybierany przez biwakowiczów. Jednak dla par przygotowano podwójne śpiwory, które zapewniają odpowiedni poziom ciepła i przestrzeni dla dwóch osób. To świetna opcja na zminimalizowanie przestrzeni bagażowej i zadbanie o ciepło oraz ochronę przed wilgocią dla dwóch osób śpiących pod namiotem.

Co jeszcze oprócz śpiwora?

Jest jeszcze coś, co przyda się na każdej wyprawie pod namiot – poduszka. Raczej trudno sobie wyobrazić zabieranie z domu nieporęcznej poduszki lub jaśka, który niepotrzebnie zajmuje dodatkowe miejsce w ekwipunku. Dlatego lepiej jest postawić na poduszki przystosowane do spania pod namiotem, które są wykonane z antyalergicznych tkanin, odprowadzają nadmiar wilgoci i świetnie wentylują podczas spania. Mają w sobie również cząsteczki antybakteryjne, które zapobiegają rozmnażaniu się mikroorganizmów. Takie poduszki łatwo jest prać, więc nie musisz ryzykować spaniem na brudnej poduszce.

Sięgnij po śpiwór dla siebie!

Dobry namiot, posłanie, karimata i poduszka to podstawowy zestaw dla każdego fana nocnych eskapad na łono natury. Wybierz produkty najlepszej jakości, by nie martwić się o stan kręgosłupa, karku i przemarznięte stopy po nocnym odpoczynku. Już dzisiaj skompletuj swój zestaw biwakowicza lub uzupełnij go o brakujące produkty. Zapraszamy!


Poznaj niemieckiego lidera w branży militarnej i paramilitarnej. Mil-Tec to zespół składający się ze 150 osób, którego celem jest dostarczenie dobrej jakości produktów do odbiorcy, który stawia aktywność outdoorową na pierwszym miejscu. Nieważne, czy jesteś turystą, żołnierzem czy myśliwym. Sprzęt taktyczny po prostu powinien znaleźć się w twoim ekwipunku!

Najpierw była dystrybucja, czyli jak powstała marka

W 1971 roku w Niemczech powstało przedsiębiorstwo Sturm Handels GmbH, które początkowo zajmowało się tylko dystrybucją produktów militarnych. Wraz z rozwojem jednak jej twórcy zapragnęli stworzyć własne akcesoria oraz przedmioty, z których zadowoleni byliby ich klienci. W ten sposób powstał Mil-Tec, skupiający się na tworzeniu ubrań i innych akcesoriów koniecznych do bezpiecznego wykonywania outdoorowych czynności.

Od lat 80. znana także w USA, marka stawia na najnowsze technologie oraz najbardziej nowoczesne materiały. Dzięki temu możesz mieć pewność, że korzystając z ich produktów, będziesz mógł wejść nawet na najwyższą górę.

Dbaj o bezpieczeństwo razem z Mil-Tec

Podróże i aktywność fizyczna zawsze wiążą się z możliwością kontuzji. Dlatego zawsze powinieneś mieć przy sobie przynajmniej niewielką apteczkę, która pozwoli na nałożenie odpowiedniego opatrunku. Kilka sterylnych przedmiotów może zapobiec wdaniu się zakażenia, a opatrunki bywają przydatne nie tylko w chwili zranienia. Mała oliwkowa apteczka przez wzgląd na swój kolor dobrze sprawdzi się również myśliwym, którym zależy na wtopieniu się w otoczenie.

Wodoodporny worek na każdą sytuację

Możliwość sprawnego zapakowania bagażu potrafi być niezwykle istotne w czasie podróży. Szczególnie jeśli pogoda nie dopisuje, a musisz poruszać się pieszo. Worek wodoodporny pomoże w segregacji produktów lub też w ich bezpośrednim transporcie. Zapakuj swoje ubrania, namiot czy śpiwór, ciesząc się z wypadu za miasto.

Produkty taktyczne doskonale sprawdzają się zarówno dla profesjonalistów, jak i osób mniej aktywnych. To połączenie użyteczności z dobrą jakością i użytkowością.

bron.pl Reviews with ekomi-pl.com